View Single Post
Old 30.4.2013   #2775
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Tu te? koukam na to co píšeš a myslim si, že nakro?eno máš dob?e. Jediné co to chce, je víc jezdit. Otázkou ovšem z?stává, jestli je LFS ta pravá hra. Jestli je to jen pro zábavu, tak ur?it? jo (kdybych byl v lepší finan?ní stituaci, tak jdu do iR a na LFS kašlu. Jenže st?elit jednorázov? cca 4000 k? do hry a pak s p?ípadnou další sérií další 2000...). Stáhnul jsem si n?jaké tvoje spr replaye, je to good. Ale po?ád je tam dost prostoru pro zlepšení. Za 1) podle lfsw to vypadá, že máš n?jaký normální volant s 2ma pedály a bez H ?ka. A za 2) z tvých replay? je vid?t, že ty používáš p?i bržd?ní/pod?azování vždy jen brzdu. Pro lepší ovládání auta p?i pod?azování je jednozna?n? pot?eba prošlapávat plyn. Dá se tím dost korigovat p?etá?ivost. Jednozna?n? v?c, co je pot?eba. Každý ví, že na po?ádné ?asy je pot?eba se sklouznout. Bez prošlapování p?i pod?azování je to v podstat? o náhod?, jak ten smyk vyjde. Když to budeš d?lat, získáš mnohem víc prostoru pro manévrování, protože to dokážeš vyvolat kdy chceš a jak chceš. Nehled? na to, že v n?kterých zatá?kách je vid?t, že bys do nich mohl najet rychleji. Ale ty víš, že je pot?eba pod?adit a tak zpomalíš na úrove? otá?ek, kdy víš, že ti to p?i pod?azení neulítne. Kdybys ovládal práci ob?ma nohama naráz, tak si m?žeš pod?adit mnohem agresivn?ji a tudíž bez ztráty otá?ek motoru i rychlosti.
Na zaciatok velka vdaka za reakciu a ze si si dal este tu pracu pozriet moje replaye. Neviem, ktore si videl, lebo mam tam vela takych ktore su len aby boli a nie som zrovna na ne pysny (hlavne tie LX4 v poslednej dobe nahrate co su casy po 8-10 kolach jazdenia takze ziadna dokonalost), ale techniku na nich vidiet tak ci tak.
Co sa tyka volantu, tak ano mam DFGT (cize 2 pedaly, sekvencka). Nikdy som nevedel o kolko by mi pomohol G25/7, ale pocul som aj take nazory ze zrychlis o 50% len tym ze prejdes na lepsi volant. Takze ak zafinancovat tak by som asi skor isiel do volantu a potom do hry - lenze mne je iR stale nesympaticky tym ako sa to plati. Ja jednoducho mam niekedy mesiac ked mam toho nad hlavu a k simulatoru sa ani nedostanem a tie peniaze potom len tak prepadnu. Sak ja som za poslednych 16 mesiacov najazdil v lfs 12-13000km...to je malicko. Preto velmi dufam ze assetto corsa bude kvalitny sim a ze si ho budem moct kupit jednorazovo a jazdit kedy chcem.
A najdolezitejsie, co si napisal - k technike brzdenia. Pamatam si este ako sme jazdili davno nejaky lx cup na SO4 LX4 a Superobo dosiel s tym poznatkom ze arrechee pri kazdom podradeni hodi do toho plyn. Skusali sme to a bolo to o nieco lepsie no fakt neviem preco som na to zanevrel a nesudzoval tomu dolezitost. Vedel som ze stracam pri brzdeni a najazde do zatacky a mas pravdu..idem tam na nahodu podla toho ako mi to tam to posledne podradenie stoci - da sa to naucit dost dobre a ked mas pevny brzdny bod tak ti to vyjde velmi spolahlivo ale rychle to nie je co si aj teraz uvedomujem. Pravda, ze mam aj pocit, ze v strede zakruty stratim rychlost viac ako je potrebne a tym padom cely prejazd je pomalsi, vyjazd mozno az tak nie ale urcite stracam aj tam.
Este raz diky, ze si si dal tu pracu s analyzou mojej jazdy. Presne som potreboval niekoho, kto mi takuto jasne definovanu chybu vyhodi na oci a budem moct zacat na tom pracovat. Takze mam aspon novu "zabavku" v lfs

ps:sorry za OT v tejto teme. Mozno by nebolo na skodu aj zalozit samostatnu temu o tom, kde by ludia mohli konzultovat jazdu s lepsimi (rychlejsimi) jazdcami, ked uz si nevedia rady kde zrychlit.
bavorak is offline   Reply With Quote