Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Problémy s Live For Speed

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28.8.2004   #1
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

mno a mame tu dalsi problem, mam novou zakladni desku s int sitovou kartou a v multiplayeru mi to nejak cuka (v singlu nee), zhruba kazdych 10 sekund to nepatrne cukne, neni to nic hroznyho ale je to neprijemny... predtim mi to na sitovce do pci nedelalo. sestkal jste se s tim nekdo??
//edit: deska abit nf7-sl
jet is offline   Reply With Quote
Old 6.8.2005   #2
Mi-CH
Newbie
 
Join Date: 27.5.2005
Posts: 5
Default

já si snad nezahraju :bang: :bang:, projevy jsou podobný jako u tebe, ale stím rozdílem, že ty cuky jsou tak vte?inový a lagy ostatních hrá?? okolo 3,5 sec. Do te? v pohod? a najednou :drop: koukám vo co go, kontrola rychlosti p?ipojení :doc:, a sem zase v kocích. Nejhorší je že se mi vyskytne, takovejhle problém jen tak, budu doufat že to dopadne jako s volantem, ten se umod?il po 2 dnech sám.

ps. jestli mi ten comp "ošet?uje" mladej tak bude :trout: :rage: :frypan: :uhammer:
Mi-CH is offline   Reply With Quote
Old 6.8.2005   #3
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by jet
mno a mame tu dalsi problem, mam novou zakladni desku s int sitovou kartou a v multiplayeru mi to nejak cuka (v singlu nee), zhruba kazdych 10 sekund to nepatrne cukne, neni to nic hroznyho ale je to neprijemny... predtim mi to na sitovce do pci nedelalo. sestkal jste se s tim nekdo??
//edit: deska abit nf7-sl
kdysi jsme resili celou sit, kde se vsechny pocitace takhle chovali v sitovem provozu, jednalo se o "znackove" pocitace Acer. Stacilo zakazat integrovany zvuk a bylo po problemu. Vraz tam PCI sitovku a mas po starostech, nove uz se daji sehnat i do 100kc.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 6.8.2005   #4
Rumiko
Member
 
Rumiko's Avatar
 
Join Date: 17.9.2004
Location: Bratislava
Posts: 274
Default

Tairo, ten Jetov post je starý 1 rok ^^
Rumiko is offline   Reply With Quote
Old 6.8.2005   #5
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Rumiko
Tairo, ten Jetov post je starý 1 rok ^^
vsak jsem se taky nikdy nechlubil rychlymi reakcemi
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 10.8.2005   #6
Mi-CH
Newbie
 
Join Date: 27.5.2005
Posts: 5
Default

prosím pomoc, nejde mi hrát online a to ani s1. hned jak se p?ipojím na server tak vidím jeden lag za druhým už jako pozorovatel. procesor b?ží okolo 75% využití pam?ti tak na 25-50% využití sít? 00-nic. p?ipojení místní si? 100Mb ethernet pres HUB na ADSL 512/256. za?alo to z ni?eho nic a nevím co s tiím GK MX440, celer 2,3 GHz 256 Ram. napadá Vás n?co ? FPS tak 11
Mi-CH is offline   Reply With Quote
Old 11.8.2005   #7
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo
Quote:
Originally Posted by Rumiko
Tairo, ten Jetov post je starý 1 rok ^^
vsak jsem se taky nikdy nechlubil rychlymi reakcemi
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 11.8.2005   #8
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by Mi-CH
prosím pomoc, nejde mi hrát online a to ani s1. hned jak se p?ipojím na server tak vidím jeden lag za druhým už jako pozorovatel. procesor b?ží okolo 75% využití pam?ti tak na 25-50% využití sít? 00-nic. p?ipojení místní si? 100Mb ethernet pres HUB na ADSL 512/256. za?alo to z ni?eho nic a nevím co s tiím GK MX440, celer 2,3 GHz 256 Ram. napadá Vás n?co ? FPS tak 11
Jine hry ti jdou online dobre?.. co ti ukazuje ping na google? nemas nejakej packetlost? Vyuziti pameti s lagem nema co delat a vyuziti site jestli koukas ve spravci uloh ti ukazuje vyuziti sitove karty ne linky.
Zksu si treba zmerit rychlost linky na http://www.rychlost.cz a postni sem vysledek...
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 11.8.2005   #9
Mi-CH
Newbie
 
Join Date: 27.5.2005
Posts: 5
Default

tady je výsledek testu:
datum a ?as:11.08.2005 18:29
stahování:404.776 kbps (50.597 kB/s)
upload:88.616 kbps (11.077 kB/s)
odezva:min:175.7ms pr?m?r:199.8ms max:223.1ms

a podruhé
datum a ?as:11.08.2005 18:33
stahování:405.04 kbps (50.63 kB/s)
upload:86.824 kbps (10.853 kB/s)
odezva:min:127.9ms pr?m?r:244.9ms max:615.4ms

na síti jsme 5 po?íta??
ovlada?ema grafarny to nebude vyzkoušel jsem 3 verze od 44.03 do 70.72 a stejný.
sítí to asi taky nebude, v offline s 5 AI mam fps tak 9
v online po pripojení na server tak11-17
ješt? jedna informace pokud zkusím jet tak mi to zadrhává, grafiku ve hre sem stahnul na minimum. povypinal kerio, avast, ale nezm?nilo se to. Možná malý zlepšení když jsem nastavil vysokou prioritu pro LFS (ale subjektivn?) zkusím ješt? S1. Jiný hry boužel on line nehraju, jsem rád, když se ob?as urvu na LFS.
Mi-CH is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #10
Kronos
Newbie
 
Join Date: 15.8.2005
Location: Mariánské Lázn?
Posts: 2
Default

rychlost pekna, ale mam pocit, ze ty latence asi nebudou to prave orechove (jinak receno k nicemu .... na hrani nepouzitelne) :?:
Kronos is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #11
RiXXi
Member

 
RiXXi's Avatar
 
Join Date: 26.2.2005
Location: Pardubice
Posts: 312
Default

Quote:
Originally Posted by Kronos
rychlost pekna, ale mam pocit, ze ty latence asi nebudou to prave orechove (jinak receno k nicemu .... na hrani nepouzitelne) :?:
pokud se jedna o tu odezvu tak na rychlost.cz se to skoro neda merit ja tam mam furt ping <200;800>, ale ping na seznam.cz mam stale 25-40 (pres ping seznam.cz -t)
__________________
Master Czech Team
Intel Pentium 4; 2,8 GHz; 512 MB RAM; NVIDIA 6600GT; DEXXA Steering Wheels(11 years old); S2 Licensed (MCz ®iXXi/BlackRich)
http://www.rixxi.ic.cz
My LFS movies

RiXXi is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #12
Kronos
Newbie
 
Join Date: 15.8.2005
Location: Mariánské Lázn?
Posts: 2
Default

jasne, nevim jak ostatni, osobne mam latenci na rychlost.cz do 20ms a pri testech rychlosti mi to neprelezlo pres 50ms, takze problem nebude na uvedenem serveru; moje osobni zkusenost je, ze v nekterych lokacich ma ADSL latence jako "b????"
Kronos is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #13
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

vidim jako docela dulezitou tu informaci, ze na siti je vas 5 pocitacu - jak mate resene sdileni konektivity?

jinak ohledne pingu - vsichni sili, ze kdyz je ping 100, ze je nehratelno a podobne - je to kravina, staci si uvedomit, ze to je desetina sekundy. Ani ping 200 clovek v autech nezaznamena. Radeji vyssi a staly ping, nez chvilema 30 a chvilema 400.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #14
Plantaznik
Member
 
Join Date: 12.6.2005
Location: Bilina
Posts: 195
Default

se mi te? najednou z ni?ehonic stává,že když se mi stahujou skiny tak laguju...........................p?edtim se to nestávalo :?:
__________________
dont talk,just ride
visit us at http://lfsshockwawe.wz.cz

hehehehehehe S1a S2 licensed......
Plantaznik is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #15
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Plantaznik
se mi te? najednou z ni?ehonic stává,že když se mi stahujou skiny tak laguju...........................p?edtim se to nestávalo :?:
protoze hafo provideru zarezava pasmo prez cbq, pripadne htb a pouziva metodu bufferovani packetu, takze jakmile si tuknes o horni hranici pasma, tak se pakety nezahazujou, ale zpozdujou. Na online hrani smrt.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #16
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo
vidim jako docela dulezitou tu informaci, ze na siti je vas 5 pocitacu - jak mate resene sdileni konektivity?

jinak ohledne pingu - vsichni sili, ze kdyz je ping 100, ze je nehratelno a podobne - je to kravina, staci si uvedomit, ze to je desetina sekundy. Ani ping 200 clovek v autech nezaznamena. Radeji vyssi a staly ping, nez chvilema 30 a chvilema 400.
NO nmemas tak uplne pravdu.. v LFS se s pingem 200ms da jeste hrat to ano, ale kdyz si vezmes jakoukoliv 3Dstrilecku tak ti ping 100 a vejs dela dost velky problemy..
Je to 0,1sec ale pri strileni je to dost znat tam staci fakt par milisekund rozdilu a netrefis anihovno

Ale je pravd az v LFS je to jina...
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #17
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by RavenakCZE
Quote:
Originally Posted by Tairo
vidim jako docela dulezitou tu informaci, ze na siti je vas 5 pocitacu - jak mate resene sdileni konektivity?

jinak ohledne pingu - vsichni sili, ze kdyz je ping 100, ze je nehratelno a podobne - je to kravina, staci si uvedomit, ze to je desetina sekundy. Ani ping 200 clovek v autech nezaznamena. Radeji vyssi a staly ping, nez chvilema 30 a chvilema 400.
NO nmemas tak uplne pravdu.. v LFS se s pingem 200ms da jeste hrat to ano, ale kdyz si vezmes jakoukoliv 3Dstrilecku tak ti ping 100 a vejs dela dost velky problemy..
Je to 0,1sec ale pri strileni je to dost znat tam staci fakt par milisekund rozdilu a netrefis anihovno

Ale je pravd az v LFS je to jina...
vim, hraval jsem jeden cas hodne vietcong po netu. Tam je skutecne rozdil, jestli ma clovek 30ms, nebo 130ms. Ale u aut a obzvlast u lfs, ktere ma vypracovany netkod, mi prijde, ze i kdyby mel nekdo 300ms, tak to nepozna on, ani ostatni zavodnici.

PS: u strilecek to obcas nemusi byt pingem, dodnes se mnou kamos nechce hrat vietcong ani po lance, protoze kdykoliv jsme se potkali, tak ja jsem "fouknul" driv. On si totiz potrpel na ruzny nestandartni rozliseni a ruzny kravinky a nez mu to zobrazilo, tak ja uz mackal spoust
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2005   #18
Rumiko
Member
 
Rumiko's Avatar
 
Join Date: 17.9.2004
Location: Bratislava
Posts: 274
Default

V?era som hral na jednom americkom serveri (ping cca 300ms)... závodilo sa v pohode, len v T1 tie autá lietali ako zápalkové krabi?ky... (pri kontakte je to pozna?).
Rumiko is offline   Reply With Quote
Old 24.1.2006   #19
Devilstorm
Member

 
Devilstorm's Avatar
 
Join Date: 13.1.2006
Location: ?echtice
Posts: 216
Default

Taky mam problem z lagy. Nevim ?im to je- vždycky když hraju online, tak mi to po chvili spadne, nejdýl tak po 15 minutách. Všechny auta zmizí a LAG, ale hlášky od hrá??, nebo info o závod? a ?asech stále p?ijímám, i m?žu odesílat. Zkoušel jsem to v r?zný dení doby- hrát to trochu jde po 23:00 kdy už to padá tak po hodin?.
P?ipojený jsem p?es Wi-fi 256. Ale tim je to rozvedený jen po vesnici, jinak je to ADSL od Bluetone(asi).

test p?ipojení na rychlost.cz dopadl takhle:
IP (host):84.244.119.48 (adsl-pha48-119-244-84.bluetone.cz)
datum a ?as:22.01.2006 20:26
stahování:271.176 kbps (33.897 kB/s)
upload:105.872 kbps (13.234 kB/s)
web odezva:min:48.2ms pr?m?r:62.5ms max:113.9ms

Zkoušel jsem testy i jinde a je to vždycky podobný.

Jinak mi to podobn? padá i u CS:Source, ale tam se to kousne upln? a po chvili napíše Connection problem. Ping mam v CS:S vždycky tak mezi 30-60.

Chci si koupit licenci, ale když mi blbne p?ipojení, tak to ztrácí význam :-(

P.S: p?es jaký porty b?ží LFS?? - to chce v?d?t kámoš, kvuli povolení.
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Asus P5E, Intel Q6600 (3,3GHz),HD5870,8GB DDR2 Vitesta Extreme,1000+500+250GB WD+Hitachi SATA II, HP LP2475W, DFP
last.fm
Devilstorm is offline   Reply With Quote
Old 24.1.2006   #20
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

když už tu probíráte lagy a pingy... tak cdma je jako stvo?ený pro tyhle v?ci. cs nebo jakoukoli jinou st?íle?ku nem?žu ani omylem pustit, to je jako ?ídit robota na marsu, ale lfs v 90 % jede naprosto v poho. pingy do 200-250 jsou v klidu, ale je pravda, že když se cmda blb? vyspí, tak jsem jako akula v severním ledovém oceánu, na startu zmizim, v první zatá?ce pošlu n?koho p?es p?l mapy a pak se vyno?ím už jen v šikan? a v boxech
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:50.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.